O mně

Petr Michálek

Narodil jsem se 27. dubna 1977 v Hradci Králové. Živil jsem se jako dramaturg, herec, překladatel, moderátor, copywriter, režisér, učitel a teď už jsem celkem 16 let ředitel divadla (6 let v Děčíně a 10 ve Zlíně). Do Zlína jsem se v podstatě vrátil. Coby student pátého ročníku jsem tu pracoval jako dramaturg – například na inscenaci Everyman. 

Napsal jsem několik her – jmenuji jen ty poslední: Ovčáček čtveráček, Ovčáček miláček a Jednou budem dál. Kromě toho jsem režíroval například Upokojenkyně, Blackbird, či Dobrý proti severáku. Režíruji také amatérské a studentské divadlo, učil jsem na “Univerzitě třetího věku”, moderuji debaty v rámci Zlínského jara, vedu projekt Živý Zlín, organizuji festival Setkání Stretnutie, přispívám ke vzniku kulturní koncepce města Zlína. 

Už zmíněné kabarety “Ovčáček” byly zlomem v mém životě. Začali jsme v Zetku pro 100 diváků a za tři měsíce jsme měli přímý přenos do 60 kin po celé republice 🙂 Postupně jsem ale došel k tomu, že psát politické kabarety nestačí. Od roku 2018 jsem zastupitel za Zlín. 

Žiji ve Zlíně, bydlím na Provodově.

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: